Z życia zerówki… ?

Wizyty w krakowskich teatrach

            W drugiej części roku szkolnego najmłodsi uczniowie szkoły, uczestniczyli  w cyklicznych wyjściach do teatrów: Teatru Współczesnego oraz ponadczasowego Teatru Groteska. Widzowie mieli okazję zobaczyć spektakle tj.:

,,Królowa Śniegu”,

,,Księżniczka na ziarnku gruchu”,

,,Wyspa skarbów” ,

,,Kto pocieszy pechowego nosorożca”.

Spektakle w Tatrze Współczesnym, zakończone były warsztatami teatralnymi, prowadzonymi przez aktorów, dzięki którym dzieci mogły poznać tajniki ich pracy, wcielając się w różne osoby i odgrywając ich emocje, miały także okazję zajrzeć w mało znane zakamarki teatru, poznając znaczenie scenografii, muzyki oraz światła podczas spektaklu.

 

Spacer edukacyjny śladami tatarów

            Z początkiem wiosny, zerówka wraz z klasą I c, wybrała się na spacer reedukacyjny po Krakowie, śladami tatarów. Wyprawa rozpoczęła się przy ulicy Powiśle, dalej przez ulicę Kanoniczą aż na krakowski Rynek. W tym czasie Pani przewodnik, opowiadając legendy m. in.: o Wieżach Mariackich, Hejnale czy Lajkoniku przybliżyła dzieciom historię pojawienia się tatarów w Krakowie.

Zwieńczeniem wycieczki był zakup tradycyjnych krakowskich obwarzanków oraz zabawy na bulwarach wiślanych.

 

,,Wiosna, ach to Ty!”

            Aby tradycji stało się za dość, uczniowie w ramach pożegnania długiej zimy, a także zaproszenia nowej pory roku, wykonali ,,Marzanny” w minimalistycznej formie. Z materiałów tj.: drewniane łyżki, skrawki materiałów, guziki, druciki, koralki, cekiny i inne skarby domowych pudełek z drobiazgami, powstały mini dzieła sztuki i choć miały być one symbolem odchodzącej zimy, drewniane łyżki stały się modelami i modelkami prezentującymi stroje niczym z wybiegu mody. Niemniej cel został osiągnięty, ponieważ twórczym działaniom zza okna przyglądała się słoneczna wiosna.

 

Młodzi inżynierowie

Jedną z ulubionych aktywności dzieci, realizowaną w ramach edukacji matematycznej w roku szkolnym, były zajęcia robotyki. Podczas cotygodniowych spotkań, uczniowie, budując z klocków LEGO, wcielali się w młodych inżynierów, tworząc i programując małe cuda techniki.

 

Dzień Dziecka

Najlepszy przyjaciel każdego dziecka (a czasami i dorosłego), to oczywiście miś. A co było by, gdyby takiego przyjaciela wykonać samemu, z dokładnością i czułością, projektując go od początku do końca samemu?:) Istna frajda i niezapomniane emocje!

Taki właśnie prezent otrzymali zerówkowicze z okazji Dnia Dziecka – warsztaty szycia misiów..

 

Warsztaty w Centrum Ekologicznym ,,Symbioza”

            Las – miejsce magiczne i tajemnicze. Dla ciekawych świata dzieci, możliwość jego oglądania oczami zwierząt to przeżycie wyjątkowe, bo połączone z wyobraźnią i jednocześnie ze światem rzeczywistym. Podczas swojej pierwszej wizyty, mali odkrywcy w sali dziennej oglądali leśny świat z perspektywy borsuka, poznając dno lasu i jego zakamarki, natomiast w sali nocnej, wcielili się w tropicieli i mogli przekonać się, że ,,las nie śpi nigdy i gdy jedni jego mieszkańcy udają się na spoczynek, dla innych po zmroku zaczyna się czas wzmożonej aktywności”. Wszystko to przekazane w formie atrakcyjnego oprowadzania z elementami interaktywnej gry.

Post Author: admin