Brzechwałki 2017

Nie lekceważcie fantazji! Bez fantazji nie może powstać nic wielkiego.
Ambroży Kleks

12 czerwca 2017 roku odbył się coroczny konkurs recytatorski: „Brzechwałki”. Tym razem wzięło w nim udział czterdziestu uczniów, którzy przyjechali z dwóch Szkół Podstawowych: nr 153 oraz nr 50 w Krakowie, a także z Przedszkola nr 38. Wśród uczestników znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły.
W konkursie „Brzechwałki” dzieci recytowały utwory znanych twórców, między innymi: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy też Marii Konopnickiej.


LISTA UCZESTNIKÓW

I MIEJSCE
Szkoła Podstawowa nr 50
Natalia Grajny (kl. 1b): Maria Konopnicka „Pranie”
II MIEJSCE
SP 50
Jadwiga Sudoł (1a): Tadeusz Śliwiak „Diabeł i baba”
WYRÓŻNIENIE
SP 153
Weronika Turdza (1a): Julian Tuwim „Okulary”
WYRÓŻNIENIE
SP 153
Patrycja Oszajca (1a): Jan Brzechwa „Wrona i ser”
NIEOBECNA
SP 153
Aleksandra Szarek (1a): Jan Brzechwa „Leń”
II MIEJSCE
SP 153
Maja Affeltowicz (kl. 1b): Marcin Brykczyński „Rower”
I MIEJSCE
SP 153
Julia Draus (1b): Ludwik Jerzy Kern „Małemu psu”
III MIEJSCE
SP 153
Zuzanna Korpak (1b): Danuta Wawiłow „Daktyle”
WYRÓŻNIENIE
SP 153
Zuzanna Mikulska (1b): Michał Jankowski „Pszczoła”
 I MIEJSCE
SP 153
Janina Regulicka (1b): Leopold Staff „Deszcz majowy”
 WYRÓŻNIENIE
SP 153
Piotr Ślosarczyk (1b): Jerzy Jesionowski „Obrona osła”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Błażej Wyżga (1a): Jan Brzechwa „Entliczek-pentliczek”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Jakub Macuga (1a): Julian Tuwim „Lokomotywa”
 III MIEJSCE
SP138
Jakub Kotra (1a): Katarzyna Kowalska „Jak to dobrze być chłopakiem”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Natasza Goździalska (1b): Jan Brzechwa „Żaba”
 II MIEJSCE
SP 138
Beniamin Peczkis (1b): Jan Brzechwa „Arbuz”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Julia Raczyńska (1b): Jan Brzechwa „Kwoka”
 II MIEJSCE
Przedszkole nr 38
Hanna Bistroń (lat 6): Jan Brzechwa „Smok”
 III MIEJSCE
Przedszkole nr 38
Maksymilian Mika (lat 6): Jan Brzechwa „Jak rozmawiać trzeba z psem”
 II MIEJSCE
SP 50
Gabriela Michałowska (2a): Jan Brzechwa „Kłamczucha”
 WYRÓŻNIENIE
SP 50
Miłosz Sęczkowski (2a): Jan Brzechwa „Na wyspach Bergamutach”
 I MIEJSCE
SP 50
Nina Orłowska (2d): Jan Brzechwa „Jak rozmawiać trzeba z psem”
 I MIEJSCE
SP 50
Zofia Matusiak (2b): Jan Brzechwa „Żuk”
 III MIEJSCE
SP 153
Gabriela Iwulska (2a): Hanna Niewiadomska „Mądra sowa z Chotomowa”
 III MIEJSCE
SP 138
Michalina Szmyt (2a): Danuta Szmyt „Szczur”
 II MIEJSCE
SP 138
Nadia Grądziel (2a): Jan Brzechwa „Kwoka”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Małgorzata Sanicka (2a): Dorota Gellner „Czekoladki dla sąsiadki”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Szymon Kozioł (2a): Jan Brzechwa „Kłamczucha”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Milena Twardowska (2b): „Miasteczko”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Michalina Wójtowicz (2b): Jan Brzechwa „Na straganie”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Ida Bochnak (2b): Jan Brzechwa „Żuk”
 I  MIEJSCE
SP 50
Antoni Zakrzewski (3c): Tadeusz Śliwiak „Wieloryb i flądra”
 II MIEJSCE
SP 50
Magdalena Dzieża (3a): Jan Brzechwa „Sum”
 WYRÓŻNIENIE
SP 153
Magdalena Huppert (3a): Jan Brzechwa „Kaczka dziwaczka”
 WYRÓŻNIENIE
SP 153
Anna Buczyńska (3b): Danuta Wawiłow „O rupakach”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Anna Małyjurek (3a): Jan Brzechwa „Kwoka”
 I MIEJSCE
SP 138
Martyna Wawrzeń (3a): Jan Brzechwa „Zegarek”
 III MIEJSCE
SP 138
Hanna Piłat (3a): Maria Konopnicka „Krasnoludki”
 II MIEJSCE
SP 138
Natalia Mochocka (3b): Franciszek Klimek „Rzecz o wyższości”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Maja Binkiewicz (3b): Jan Brzechwa „Kwoka”
 WYRÓŻNIENIE
SP 138
Michał Flach (3b): Jan Brzechwa „Baran”