Andrzejki w klasie 1a

Pod koniec listopada w klasie 1a odbyły się andrzejki. Taneczny szał poprzedzony został pogadanką na temat tradycji andrzejek i katarzynek oraz zabawami połączonymi z wróżbami. Kolejno klasa starała się zgłębić kroki tańca belgijskiego i innych tańców integracyjnych. Gdy wszyscy byli już po rozgrzewce, grupa śmiałym krokiem przystąpiła do andrzejkowych pląsów.

Spotkanie z Świętym Mikołajem w klasie I muzeum

6 grudnia uczniów klasy 1a odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci podyskutowały odrobinę z gościem, a kolejno rozpakowały swoje długo wyczekiwane prezenty. To jednak dopiero był początek mikołajowej przygody. Po spotkaniu bowiem, cała klasa udała się do Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, gdzie uczniów czekały zajęcia pt. „Opowieść o Świętym Mikołaju”, w trakcie których dzieci poznały życiorys biskupa oraz kilka legend związanych z jego działalnością. Na zakończenie grupa uczestniczyła w zajęciach plastycznych, na których uwieczniła postać Mikołaja na papierze.

Zajęcia z cyklu „Szkiełko i oko”

Zajęcia z cyklu „Szkiełko i oko”

W październiku uczniowie klas: 1a, 1b i 3b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Szkiełko i oko”. Tematem lekcji był ciekły azot. 
W trakcie pokazu połączonego z eksperymentami dzieci dowiedziały się m.in., co to właściwie jest ten ciekły azot, jaką ma temperaturę, dlaczego dymi jakby był gorący, choć jest zimny. Na zakończenie uczniowie zdobyli wiedzę, w jaki sposób fizycy „kroją” natkę pietruszki na obiad :)
 
Zajęcia z cyklu...
Zajęcia z cyklu „Szkiełko i oko” 2017 Zajęcia z cyklu „Szkiełko i oko” 2017
Zajęcia z cyklu...
Zajęcia z cyklu „Szkiełko i oko” 2017 Zajęcia z cyklu „Szkiełko i oko” 2017
Zajęcia z cyklu...
Zajęcia z cyklu „Szkiełko i oko” 2017 Zajęcia z cyklu „Szkiełko i oko” 2017

Zielona Szkoła klasy 3a

   Na początku czerwca nasza klasa wyjechała na zieloną szkołę do Podlesic.Cały wyjazd obfitował w mnóstwo atrakcji związanych z poznawaniem regionu. Zwiedzaliśmy Stary Młyn w Żarkach, zamki w Mirowie i Bobolicach, braliśmy udział w grze terenowej – geocacheingu i zajęciach z pogranicza survivalu. Eksplorowaliśmy też Jaskinię Głęboką, włóczyliśmy się szlakiem w Rezerwacie Zborów i uczestniczyliśmy w zajęciach rękodzielniczych w EtnoJurze. Na zakończenie jeździliśmy gazikami po terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. W czasie wolnym natomiast sprawdzaliśmy naszą wiedzę w konkursach, sprzątaliśmy bałagan w naszych pokojach, jedliśmy parówki i leniuchowaliśmy na świeżym powietrzu. Jedyne, co możemy dodać, to to, że było naprawdę SUPER !!!!

 

Zielona Szkoła klasy 2a i 2b

ZIELONA SZKOŁA – KOŚCIELISKO, 8-10 MAJA

   Zielona szkoła – to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno – wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym 2016/2017, klasy 2a i 2b wybrały się na 3 dni do Kościeliska.
   8 maja wyruszyliśmy w podróż. Zaraz po zakwaterowaniu wybraliśmy się na spacer po okolicy, a po powrocie do ośrodka dzieci relaksowały się w basenie. Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość.
   W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Bacówki, aby spróbować świeżych oscypka, bryndzy i korbaczy oraz przyjrzeć się procesowi ich powstawania.
Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. W każdym dziecku to „coś“, co odpowiednio stymulowane dowartościowywało go, mobilizowało i umożliwiało harmonijny rozwój. Dzieci, które wyjechały na zieloną szkołę uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności.