Zabawa karnawałowa

1.02.2018r. odbyła się w naszej szkole szkole zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3 i oddziału przedszkolnego. Dzieci bawiły się znakomicie. Połączenie szaleństwa z karnawału z Rio de Janeiro i przebrań oraz masek z karnawału w Wenecji spowodowało, że zabawa była bardzo udana i zapadnie uczniom na długo w pamięci.

Pradziejowy zwierzyniec

W listopadzie odbyła się kolejna wycieczka kl. 1 b do Muzeum Archeologicznego.

Dzieci brały udział w zajęciach pt. „Pradziejowy zwierzyniec”.

Tym razem zajęcia dotyczyły zwierząt żyjących w epoce kamienia,

Uczniowie dowiedzieli się, które gatunki wymarły, a które przetrwały do dnia dzisiejszego, a także czym współczesne osobniki różnią się od swoich pradziejowych kuzynów.

Podczas zajęć praktycznych ulepili z gliny figurki wybranych zwierząt.

 

Malarstwo jaskiniowe

W październiku uczniowie kl. I b odbyli pierwszą wycieczkę do Muzeum Archeologicznego na zajęcia pt. „Malarstwo jaskiniowe”.

Zajęcia poświęcone były prehistorycznej sztuce jaskiniowej.

Na wystawie „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski” dzieci zobaczyły kopię rysunku naskalnego przedstawiającego mamuta oraz modele zwierząt ze starszej epoki kamienia. W części warsztatowej, naśladując dawnych artystów, stworzyły własne rysunki naskalne przy użyciu naturalnych barwników.

 

Andrzejki w klasie 1a

Pod koniec listopada w klasie 1a odbyły się andrzejki. Taneczny szał poprzedzony został pogadanką na temat tradycji andrzejek i katarzynek oraz zabawami połączonymi z wróżbami. Kolejno klasa starała się zgłębić kroki tańca belgijskiego i innych tańców integracyjnych. Gdy wszyscy byli już po rozgrzewce, grupa śmiałym krokiem przystąpiła do andrzejkowych pląsów.

Spotkanie z Świętym Mikołajem w klasie I muzeum

6 grudnia uczniów klasy 1a odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci podyskutowały odrobinę z gościem, a kolejno rozpakowały swoje długo wyczekiwane prezenty. To jednak dopiero był początek mikołajowej przygody. Po spotkaniu bowiem, cała klasa udała się do Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, gdzie uczniów czekały zajęcia pt. „Opowieść o Świętym Mikołaju”, w trakcie których dzieci poznały życiorys biskupa oraz kilka legend związanych z jego działalnością. Na zakończenie grupa uczestniczyła w zajęciach plastycznych, na których uwieczniła postać Mikołaja na papierze.