KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2017

W czwartek 14.12 2017r. w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny związany z tradycją Bożego Narodzenia.

Jak co roku uczniowie wszystkich klas na wyjątkowych lekcjach plastyki wykonali ozdoby świąteczne, które wystawione zostały na naszym kiermaszu.

Wydarzenie rozpoczął uroczysty apel wprowadzający nas w nastrój świąteczny, przygotowany przez klasę IVB wraz z wychowawcą. Zabrzmiały m.in. piosenki z repertuaru Arki Noego oraz ukraińska kolęda. Dzieci świetnie się spisały. Na zakończenie wystąpiła urocza laureatka naszego konkursu kolęd z młodszych klas oraz Oleksij- uczeń z Ukrainy przedstawił prezentację o specjałach kuchni ukraińskiej.

 Po apelu można było rozkoszować się przygotowanymi stoiskami. Połowę z nich zajęły wyjątkowe, świąteczne prace uczniów, od stroików z prawdziwej choinki, po serca decoupage, lampiony bańki z wacików do świątecznych dzwonków. Kolejne stoiska związane były z umilaniem czasu proponowanymi łakociami np. wspaniałych ciast przygotowanych przez rodziców. Znalazło się nawet stoisko gdzie można było spróbować specjałów kuchni ukraińskiej, przygotowane przez rodziców uczniów ze wschodu.

  Kto już zaspokoił podniebienie mógł również wykonać piękne, świąteczne ozdoby przy stoiskach każdej starszej klasy. Kiermasz cieszył się dużą popularnością i z powodzeniem wprowadził wszystkich w zimowy, świąteczny nastrój . Zapraszamy na następny !!! 

Warsztaty w Pałacu Erazma Ciołka

Lekcja historii

W dniu 7 grudnia klasa 4 b uczestniczyła w magicznej lekcji historii .
Uczniowie oglądali makiety z najważniejszymi bitwami oraz projekcje
filmów. Na koniec wycieczki z radością sami oddali się zabawie-
budowaniu z klocków LEGO.

Klasa 4a i św. Mikołaj

We wtorek, 5 grudnia 2017 r. klasa 4 a miała okazję dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat życia i działalności św. Mikołaja. Wychowawczyni p. Anna Krakowska po raz kolejny, tym razem w prezencie mikołajkowym, zabrała klasę do oddziału Muzeum Narodowego, by uczniowie mogli się dowiedzieć, kim był św. Mikołaj zanim włożył aureolę. Kim był? Co robił? Jak się ubierał? Na te pytania uczniowie uzyskali odpowiedź patrząc na dzieła dawnych mistrzów malarstwa i rzeźby w pałacu Erazma Ciołka.

Wycieczka do Domu Jana Matejki

Dnia 14 XI 2017 r. klasa 4 a po raz kolejny zawitała do Domu Jana Matejki, by wziąć udział w warsztatach o sztuce. Tym razem tematem przewodnim byli aniołowie oraz polichromia Kościoła Mariackiego. Słowa klucze tego spotkania to: anioł (posłaniec, pośrednik, opiekun, strażnik), atrybut, polichromia, fresk, dekoracja, prezbiterium, nawa. Dlaczego lekcja muzealna odbyła się akurat w Domu Matejki? Dlatego, że Jan Matejko zaprojektował polichromię Kościoła Mariackiego i zadeklarował się wykonać ją bezinteresownie. Dzięki temu ściany Kościoła Mariackiego zdobi sześćdziesiąt sześć przepięknych aniołów. Uczniowie klasy 4a wykonali własne projekty aniołów, które zachwycały mnogością kolorów.

Wycieczka do Do...
Wycieczka do Domu Jana Matejki Wycieczka do Domu Jana Matejki
Wycieczka do Do...
Wycieczka do Domu Jana Matejki Wycieczka do Domu Jana Matejki
Wycieczka do Do...
Wycieczka do Domu J.Matejki Wycieczka do Domu J.Matejki