Europejski Projekt STARS

  W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła przystąpiła do europejskiego projektu STARS (Sustainable Travel Accreditation and Recognition for Schools - Zrównoważona akredytacja i identyfikacja szkół w zakresie podróży), który koordynowany jest przez Urząd Miasta Krakowa. Oprócz Krakowa bierze w nim udział osiem innych miast europejskich: Londyn, Edynburg (Wielka Brytania), Budapeszt (Węgry), Madryt (Hiszpania), Mediolan (Włochy), Bruksela (Belgia), Bielefeld (Niemcy), Prowincja Brabancja Północna (Holandia).

Głównym celem projektu STARS jest:

- promowanie jazdy na rowerze, zachęcanie uczniów i całej społeczności szkolnej do częstszego korzystania z roweru jako środka transportu,

- zmniejszenie liczby uczniów odwożonych do szkoły samochodem oraz zwiększenie liczby uczniów dojeżdżających do szkoły na rowerze (hulajnodze, deskorolce, rolkach), bądź chodzących pieszo,

- poprawa zdrowia i samopoczucia dzieci poprzez aktywność fizyczną,

- zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

- zwiększenie niezależności dzieci w zakresie transportu,

- dbałość o środowisko.

  W ramach projektu w szkole będą odbywały się różne działania, konkursy i akcje promujące jazdę na rowerze (również na rolkach, hulajnodze, deskorolce). Projekt skierowany jest do uczniów z klas starszych, których gorąco zachęcamy do aktywnego udziału we wszystkich inicjatywach.

 

Kronika projektu

 

Pamiątkowe zdjęcie do szkolnego baneru STARS (jesień 2016)

 

 Gazetka informacyjna STARS (wiosna 2017)

Na gazetce znajdują się różne informacje i ciekawostki związane z projektem STARS, z jazdą na rowerze. Są na niej informacje o szkolnych konkursach.

 

 

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Udostępnij