Srebrna Gwiazdka w Projekcie Stars – Rowerem do Szkoły

We wrześniu 2020 roku w Urzędzie Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych odbyła się uroczystość wręczenia akredytacji dla krakowskich szkół uczestniczących w Europejskim Projekcie STARS – Rowerem do Szkoły. Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała gwiazdkę srebrną. Przez ostatnie dwa lata w naszej szkole odbyły się następujące rowerowe działania:– jesienne konkursy “Rowerem do szkoły”,– malowanie koszulek rowerowych (klasa 6a),– konkurs plastyczny “Moja wymarzona podróż na rowerze” (klasa 6b),– edukacyjna wycieczka rowerowa, w której udział brali uczniowie z wielu klas,– “Rowerowe wagary” – wycieczka rowerowa na przywitanie wiosny,– zajęcia z cykloedukacji (klasy czwarte i szóste),– zajęcia z serwisantem rowerowym,– rowerowe lekcje WF,– warsztaty rowerowo – hulajnogowe – zajęcia praktyczne i teoretyczne dotyczące bezpieczeństwa na drodze,– spotkania ze Strażą Miejską w klasach młodszych,– kampania społeczna “Rowerowy Maj” w 2019 roku,– egzamin na kartę rowerową (czerwiec 2019).Wszystkie te działania pozwoliły nam uzyskać poziom srebrny w Projekcie STARS. W bieżącym roku szkolnym pragniemy zaplanować nasze działania tak, aby udało nam się zdobyć gwiazdkę złotą. Wszystkich uczniów, którzy lubią jazdę na rowerze, zachęcamy do udziału w konkursach i działaniach rowerowych w naszej szkole!!

Post Author: admin