Polska to jest wielka rzecz


Pieśń patriotyczna
„ Rozkwitały pąki białych róż” – uczennica klasy 4

Święto Niepodległości w naszej szkole.

            Koło Teatralne oraz Koło Muzyczne SP. nr 138 podjęło niezwykłą próbę nagrania filmu związanego  z Narodowym Świętem Niepodległości. Efekt tego starania jest znakomity. Dowodzi, jak ważną dla uczniów jest potrzeba tworzenia, wypowiadania się w różnego rodzaju formach artystycznych oraz możliwość zdobywania kompetencji potrzebnych we współczesnym świecie. To  właśnie takie cechy jak: odwaga, pewność siebie , kreatywne myślenie, stanowią o pomyślności w życiu. Udział w Kole Muzycznym oraz Teatralnym doskonale rozwija te umiejętności.

            Uczniowie naszej szkoły mieli dodatkową trudność związaną 
z tworzeniem filmu zdalnie. Tę przeszkodę pokonali sprawnie i szybko.

            Dziękuję wszystkim Uczniom oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci do występu. Choć platforma porozumiewania się  przy tworzeniu filmu zmieniła się w znacznej części ze szkolnej sali lekcyjnej na wirtualną Teams, nie zmieniło to faktu, że potrzeba działania, tworzenia oraz współdziałania, jest fundamentalną sprawą w budowaniu społeczności szkolnej.

            Prócz możliwości swobodnego wyrażania się, udział w przygotowaniu występu dał również  uczniom ogromne wytchnienie od trudów codzienności.

            Zapraszam Państwa bardzo serdecznie do obejrzenia filmiku zrealizowanego w dużej części

w wirtualnej przestrzeni.

            Jeszcze raz dziękuję wszystkim Uczniom, Rodzicom  oraz Nauczycielom za zaangażowanie się w projekt.

                                                                                   Iwona Olczyk

                                                                                   Dyrektor szkoły

Post Author: admin