„Szkolne źródełko” – miesięcznik Szkoły Podstawowej nr 138 w Krakowie

Z radością informujemy, że w wyniku prężnej pracy nowego Samorządu szkolnego powstał pomysł, który udało się zrealizować w postaci szkolnej gazety. Jest to forma miesięcznika, w którym zamieszczane będą artykuły dotyczące najważniejszych wydarzeń miesiąca. Oprócz tego zapraszając do współpracy również uczniów z poza Samorządu, stworzyliśmy razem kąciki edukacyjne dla każdego. Tak więc można rozwiązać krzyżówkę Roberta, której pytania dotyczą zagadnień z różnych przedmiotów szkolnych, można również poznać pyszne przepisy Natalii i spróbować je wykonać. Hania prezentuje kącik kreatywny, w którym pokazujemy poprzez nasze pasje jak pozbyć się nudy i rozwinąć swoje zainteresowania. Hania prowadzi również rubrykę „ Zostań molem książkowym” prezentując nam ciekawe propozycje z literatury dziecięcej i młodzieżowej. W rubryce Nadii w „ Kąciku kulturalnym- z kulturą na Ty” będziemy mogli poznać ciekawych artystów z Krakowa, dowiedzieć się gdzie możemy zobaczyć ich dzieła oraz co miesiąc jako Challenge będzie można popracować na swoją kulturą osobistą. Mikołaj ze względu na swoje zainteresowania będzie nam przybliżał przepisy prawne dotyczące dzieci i młodzieży w kąciku „ Prawo i my” a więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie ciekawego Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym pomysłem. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Hania i Natalia S. są autorkami logo i okładki. Paweł. A. z kl 7B i Pan od Informatyki niesie nam nieocenioną pomoc z zakresu grafiki komputerowej i umieszczania na stronie szkoły. Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie w realizacje tego przedsięwzięcia.

Tak więc z najlepszymi życzeniami na Nowy Rok życzymy miłego czytania ? !!!

Uwaga !!!

Zapraszamy do dzielenia się pomysłami wszystkich uczniów. Jeśli masz ciekawą pasję, którą chciałbyś się podzielić napisz na teams do Hanny. M. z 6B a ona zamieści to w następnym wydaniu. Jeśli masz pomysł na coś pysznego napisz do Natalki. S. z 6 B a ona chętnie zamieści twój przepis.

Jeśli masz ochotę pisz do nas jakie tematy uważasz za ciekawe i chciałbyś aby znalazły się na łamach naszego miesięcznika. Jesteśmy otwarci ? Gazeta szkolna jest dla wszystkich uczniów ?

Post Author: admin