Rowerowy Maj 2021

Po raz trzeci nasza szkoła weźmie udział w Kampanii Rowerowy Maj. W tym roku RM odbędzie się w dniach 4.05 – 24.05. Kampania Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po jej zakończeniu.

 Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny (na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce), otrzymuje naklejki – jedną do rowerowego dzienniczka, a drugą  na wspólny plakat klasowy (w przypadku nauki zdalnej będzie to codzienna 30 – minutowa aktywność po lekcjach – do wyboru rower, hulajnoga, rolki lub deskorolka – w tym przypadku działamy w oparciu o wzajemne zaufanie, uczciwość, zgodnie z duchem „fair play”). Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia znajdują się na stronie  https://rowerowymaj.eu/krakow/ (prosimy wszystkich Rodziców/Opiekunów o zapoznanie się z zasadami oraz regulaminem). W Rowerowym Maju udział będą mogły wziąć te dzieci, których Rodzice/Opiekunowie wyrażą na to zgodę (przez Dziennik Librus do szkolnego koordynatora RM – p. Krzysztof Kammer; ostateczny termin przesłania zgody na udział dziecka to 25.04). Zapraszamy wszystkich do udziału w Kampanii Rowerowy Maj!

Post Author: admin