SZKOLNE ŹRÓDEŁKO TEAM

W roku szkolnym 2020/2021 w wyniku aktywności naszego wspaniałego Samorządu Uczniowskiego powstał pomysł na wprowadzenie szkolnej gazety – miesięcznika „SZKOLNE ŹRÓDEŁKO”.

Samorząd wraz z opiekunem z czasem do współpracy zapraszał kolejnych uczniów. Tak więc wykształcił się wspaniały zespół uczniowski, który przez całe zdalne nauczanie aż do końca roku szkolnego solidnie pracował nad znajdowaniem ciekawych tematów, które umiliłyby czas pandemii oraz wskazały uczniom ciekawe pomysły na spędzanie czasu.

Stąd też na stałe w repertuarze gazety znalazły się artykuły dotyczące ważnych dat, świąt czy wydarzeń dotyczących danego miesiąca, które pisał dzielny Robert z 7 klasy i Mateusz (klasa 7)

Aby ukazać uczniom piękno kultury i sztuki związanej z Krakowem Nadia regularnie prezentowała wspaniałych artystów i miejsca gdzie można zobaczyć ich dzieła w swoim „KĄCIKU KULTURALNYM”.

Natalia S. uczyła nas jak zrobić pyszności zarówno zdrowe jak i smaczne w swoim „KĄCIKU KULINARNYM”.

Hania dbała o to by odciągnąć Was od komputerów i prezentowała w KĄCIKU- „SPOSÓB NA NUDĘ” – interesujące hobby oraz sposoby na ciekawe prace plastyczno- techniczne.

Drugim kącikiem Hanii był „Mól KSIĄŻKOWY”, w którym zawsze mogliście znaleźć tytuły książek wartych przeczytania.

Mikołaj z kl. 7 natomiast w KĄCIKU „PRAWO I MY” przybliżał nam co miesiąc prawa, które mają nieletni aby stały się Wam bardziej zrozumiałe.

Nieodzowną częścią naszej gazetki była również ambitna krzyżówka z ROBERTEM dotycząca zawsze zagadnień z różnych przedmiotów szkolnych.

Nie udało by się bez pomocy naszych informatycznych specjalistów czyli Pawła z klasy 7 oraz nieocenionego Pana Jachny od informatyki, który dzielnie zamieszczał nasze kolejne wydania.

 

Dziękujemy również uczniom, którzy wystąpili lub wspomogli gazetę jednorazowym artykułem. Była wśród nich Gabrysia z 7 kl., która opisała trudną sytuację związaną ze śmieciami nad Rudawą zachęcając nas jednocześnie do bardziej ekologicznych zachowań.

Agata z kl. 6 natomiast pokazała nam ciekawe propozycje na spędzenie czasu wakacyjnego w Krakowie.

Dziękujemy również Kamilowi z klasy 7, który w wywiadzie zgodził się podzielić swoją pasją- koszykówką.

 

Jako opiekun Samorządu pragnę wszystkim zaangażowanym uczniom bardzo podziękować za owocną współpracę.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia ?

SZKOLNE ŹRÓDEŁKO  wraz z opiekunem

Post Author: admin