Dzień Tabliczki Mnożenia

Siódmego października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. To światowa akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Tego dnia po szkolnych korytarzach krążyły Uczniowskie Komisje Egzaminacyjne. Ich zadaniem było egzaminowanie koleżanek, kolegów, nauczycieli oraz pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Osoby, które bezbłędnie poradziły sobie z odpowiedzią na pytania, otrzymywały „Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Okazało się, że w naszej szkole jest mnóstwo takich ekspertów, z czego nauczyciele matematyki bardzo się ucieszyli! ? Tego dnia uczniowie założyli ubrania w kropki, dzięki temu byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek, a przy tym wyglądali pięknie i kolorowo.

Post Author: admin