Uczniowie kl. 3b poznają patrona szkoły – Polskie Wojska Lotnicze

W piękny październikowy dzień wyruszyliśmy na wycieczkę do Balic, gdzie znajduje się 8 Baza Lotnictwa Transportowego. Naszym przewodnikiem był tata Antka, który na co dzień jest pilotem wojskowym. Z ogromnym zafascynowaniem opowiadał nam o swojej pracy. Mogliśmy usiąść za sterami samolotu i zobaczyć chociaż przez chwilę, jak czuje się pilot.  
W Sali pamięci poznaliśmy historię lotniska Balice, oglądaliśmy mundury pilotów,  a także zapoznaliśmy się z warunkami pracy pilotów i zadaniami, którymi zajmują się w obecnych  czasach pracownicy Bazy lotniczej. 
Odwiedziliśmy także hangar, w którym służba inżynieryjno-lotnicza Bazy wykonuje specjalistyczne przeglądy samolotów, żeby zapewnić  bezpieczeństwo w trakcie wykonywania lotów. Podczas spaceru na lotnisku mogliśmy obserwować  startujące samoloty z różnych linii lotniczych, mogliśmy także porozmawiać z innymi pilotami  wojskowymi.
Niewątpliwą atrakcją tej wycieczki był udział w ćwiczeniach ratowniczych w wykonaniu strażaków. Mogliśmy podziwiać błyskawiczną reakcję na sygnał, zjazd na dół po rurze i sprawne nakładanie munduru. Wszystkich zachwyciły najnowocześniejsze w Europie samochody strażackie – Pantery,  a także pokazy lania wody, podczas których powstawały przepiękne tęcze. 
Była to niezapomniana wyprawa, utwierdzająca w przekonaniu, że zarówno zawód pilota, jak i strażaka wymaga ogromnej wiedzy i nieustannego treningu.

Post Author: admin