18 STYCZNIA DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

Twórcą Kubusia Puchatka jest angielski pisarz Aleksander Alan Milne. Napisał on książkę dla swojego synka Krzysia, który urodził się w 1920 r.

W sierpniu 1921 r. pani Daphne Milne, mama Krzysia,  podarowała swemu synowi na pierwsze urodziny pluszowego misia ze sklepu Harrodsa w Londynie.Od tego właśnie momentu swój początek bierze historia Kubusia Puchatka.

14 października 1926 r. wydany został w Londynie ,,Kubuś Puchatek” („Winnie the Pooh”), a w roku 1928 ,,Chatka Puchatka”. Większość postaci występujących w ,,Kubusiu Puchatku” miało swoje pierwowzory w maskotkach Krzysia. Kłapouchy był prezentem gwiazdkowym z 1921 r., Prosiaczek – podarunkiem od sąsiadki, Kangurzyca i Maleństwo pojawiły się w 1925 r., Tygrys jeszcze później. Krzyś nigdy nie miał Królika ani Sowy, ich postacie pochodzą od zwierząt zamieszkujących okolice farmy Cotchford, która należała do państwa Milne.

Puchatkowy sposób na życie sprowadza się do prostego odkrycia: Życie jest radosne, więc każdy pretekst jest dobry, żeby tę radość wyrazić. Życzliwość, dobroć, wyrozumiałość wobec wad i słabości, gotowość niesienia pomocy czyni życie szczęśliwym – to wspaniałe cechy, więc bierzmy przykład z tej wielkiej księgi przyjaciół, jaką jest książka „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”.

WSZYSCY KOCHAMY KUBUSIA PUCHATKA

Hejże ha! Niech żyje Miś!
(Kto? Kto taki? Co za miś?)
Miś Puchatek, chyba wiecie.

   Kubuś znany w całym świecie…
A więc, panie i panowie,
Pijmy teraz jego zdrowie!

 

Z myśli Kubusia Puchatka

„Bywa, że kiedy staniesz na dolnej poręczy mostka i wychylisz się, by popatrzeć na wolno płynącą w dole rzekę, nagle zrozumiesz wszystko.”

Zapraszamy wszystkich sympatyków Misia o Małym Rozumku do biblioteki szkolnej w dniu jego święta

Post Author: admin