Jesienno – zimowe wydarzenia w zerówce

W pierwszym okresie roku szkolnego 2022/ 2023, uczniowie zerówki brali udział w wydarzeniach szkolnych oraz warsztatach w ośrodkach kultury Miasta Krakowa.

WRZESIEŃ

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie, udali się na przygodę ze sztuką w Sukiennicach i odbyli  ,,Pierwszą wizytę w muzeum”, podczas której Pani przewodnik, oprowadzając Nas po kolejnych pięknych wnętrzach, zdradzała sekrety wiszących tam obrazów oraz zadawała pobudzające aktywność zagadki i pytania. Dowiedzieliśmy się m.in. o barwach ciepłych i zimnych w sztuce, próbowaliśmy odkryć symbolikę barw na poszczególnych obrazach oraz sami zamieniliśmy się w artystów tworząc portrety.

W miesiącu wrześniu przypada także ,,Dzień Chłopaka”. Aby uczcić ten dzień, chłopcy otrzymali drobne upominki, które wywołały uśmiechy na ich twarzach.

PAŹDZIERNIK

W październiku wraz z Centrum Ekologicznym ,,Symbioza” i jednym z jego gospodarzy – Borsukiem, udaliśmy się w niezwykłą podróż do leśnego świata. Mieliśmy okazję zobaczyć to miejsce z jego perspektywy, odkryć innych mieszkańców lasu, zarówno tych zwierzęcych jak i roślinnych. Podczas warsztatów poznaliśmy budowę mrówki, funkcję jaką pełni w przyrodzie  oraz z gazet, sami stworzyliśmy własny jej model.

LISTOPAD

Kiedy jesień rozgościła się już na dobre, odwiedziliśmy wyjątkowy dom w sercu Krakowa – Dom Józefa Mehoffera. Powolutku, pokój po pokoju, piętro po piętrze, odkrywaliśmy jego zagadki, choć na pewno pozostało ich jeszcze wiele, mieliśmy okazję przekonać się jak żyło się dawniej.

W środku pięknej, choć czasami zimnej jesieni, przenieśliśmy się na ciepły i jakże czarujący Daleki Wschód…dokładnie do Japonii.  A to dzięki wizycie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Podczas interaktywnego spotkania, kolejno poznawaliśmy nowe ciekawostki ze świata, a w części warsztatowej mieliśmy okazję składać origami – hełmy wojowników.

Miesiąc listopad zakończyliśmy zabawą andrzejkową, połączoną z warsztatami tworzenia łapaczy snów.

GRUDZIEŃ

Ostatni miesiąc roku, najbardziej magiczny i wyczekiwany przez dzieci był  bardzo pracowity. Oczywiście odwiedził nas Mikołaj, ale byliśmy go tak bardzo ciekawi, że udaliśmy do jedynego miejsca w Krakowie gdzie gospodarze, wiedzą o tym świętym niemal wszystko – do Domu Biskupa Erazma Ciołka. Po tej wizycie wszystko na temat Mikołaja stało się jasne.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wprawialiśmy się w dekoracji pierników, podczas warsztatów piernikowych, poznaliśmy także skąd bierze się ich niezwykły smak i aromat oraz ćwiczyliśmy nasze umiejętności motoryczne oraz wyobraźnię, podczas warsztatów krawieckich, szyjąc tradycyjnego bożonarodzeniowego karpia!

STYCZEŃ

Wciąż w świątecznym, magicznym klimacie, spragnieni  większej jego ilości, w styczniu odwiedziliśmy Tetr Groteska, gdzie z zapartym tchem śledziliśmy losy Alladyna i jego cudownej Lampy.

Miesiąc styczeń, to wyjątkowy czas dla wszystkich Babć i Dziadków. Aby uczcić ich obecność w życiu każdego z Nas, podczas warsztatów ceramicznych z pracownią MishMash przygotowaliśmy własnoręcznie specjalnie dla nich – serduszka, a także wyjątkowy program artystyczny. Były wiersze, wierszyki, tańce, piosenki, podarki, wzruszenia i mnóstwo miłości.

Post Author: admin