Wycieczka klasy 8a do Manufaktury Czekolady

W dniu 7.03.2023 klasa 8a wybrała się na słodką wycieczkę do Manufaktury Czekolady w Krakowie świętując w ten sposób Dzień Kobiet

 Czekolada to najpopularniejszy słodki przysmak na świecie. Jedzenie czekolady nie tylko poprawia samopoczucie, ale może być również dobre dla serca i mózgu. Historia czekolady ma swój początek u starożytnych Olmeków, a dzisiejsza czekolada ma niewiele wspólnego z czekoladą z dalekiej przeszłości. Przez znaczną część swojej historii czekolada była cenionym i pożądanym, ale gorzkim napojem, a nie słodkim smakołykiem do gryzienia. Słowo „chocolate” (czekolada) wywodzi się z azteckiego słowa „xocolatl”, czyli nazwy gorzkiego napoju z ziaren kakaowca. W ten sposób konsumowano czekoladę, dopóki hiszpańscy konkwistadorzy nie przybyli do Ameryki Środkowej.

 W czasie warsztatów uczniowie poznali historię czekolady i procesy jej produkcji, ale także mieli okazję własnoręcznie wykonać słodkie pralinki z zestawów chocolatiera : masa czekoladowa, tabliczka czekolady , foremki i kolorowe posypki

 Na zakończenie zajęć uczniowie własnoręcznie podpisywali lizaki , wykorzystując do tego oczywiście roztopioną, płynna czekoladę.

Wszystkie wykonane przez siebie pralinki i lizaki każdy zapakował do przygotowanych przez organizatorów pudełek i zabrał ze sobą do domu. 

 

Był to na pewno bardzo słodki Dzień Kobiet.

Post Author: admin