A czas pędzi, mknie…

A czas pędzi, mknie…
Wydarzenia z zerówki w słowach i obrazach

LUTY

W miesiącu lutym w Naszej klasie odbył się huczny bal karnawałowy. Były przebrania, imprezowe aktywności, poczęstunek, a wyjątkowy klimat zapewniły kolorowe światła oraz muzyka, do której wszyscy ochoczo wyginali ciała.

W tym zimowym czasie, ponownie odbyliśmy podróż do ciepłych krajów, a to za sprawą powtórnej wizyty w Muzeum Sztuki Techniki Japońskiej – Manggha. Tym razem, celem Naszej wyprawy były Chiny. Obejrzeliśmy niezwykłe kimona oraz poznaliśmy mnóstwo ciekawostek, m.in. dotyczących ich kroju, znaczenia kolorów oraz symboliki obrazów na nich przedstawionych. W czasie warsztatowym wykonaliśmy tradycyjne chińskie lampiony.

Miesiąc ten zerówkowicze zakończyli udziałem w szkolnym konkursie logicznego myślenia.

MARZEC

Chłodnym, marcowym rankiem wybraliśmy się do kultowego już miejsca w Krakowie – Żywego Muzeum Obwarzanka. Po tej wizycie każdy czeladnik zna historię tego przysmaku, potrafi go przygotować oraz odróżnić, prawdziwego krakowskiego obwarzanka od precla.

W oczekiwaniu na wiosenną porę oraz by poznać historyczne znaczenie przednówka, odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne. Pani przewodnik, oprowadzając po kolejnych, klimatycznych pomieszczeniach oraz opowiadając ciekawostki, związane z okresem Wielkiej Nocy, przeniosła Nas w czasy, kiedy życie płynęło wolniej, w zgodzie z naturą i było pełne symboli. Wizytę zakończyliśmy wykonaniem ruchomych kartek świątecznych.

Każdy chłopiec, choć raz miał okazję by pobawić się żołnierzykami albo stworzyć, z dostępnych materiałów np. patyków – broń. Niektórzy nawet postanowili te dziecięce zainteresowania przeżyć naprawdę i zostali zawodowymi żołnierzami. Aby młodzi ludzie, mogli również z bliska zobaczyć i przez chwilę doświadczyć wojskowej przygody, zerówka i klasa 2 c, wzięła udział w Dniu Otwartych Koszar 16 Jednostki Powietrznodesantowej w Krakowie. Były pokazy akcji bojowych, skoku ze spadochronem, prezentacja broni oraz ekwipunku wojskowego i strażackiego, można także było skosztować przysmaku – wojskowej grochówki. Tylko czas w koszarach wszystkim minął tak szybko…

KWIECIEŃ

I już… Wielkanoc!

Z tej okazji, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną, uczniowie wzięli udział w warsztatach tworzenia serwetek do wielkanocnych koszyczków. Niektórym, powstały małe dzieła sztuki. A to wszystko z MishMash Pracownia.

W kwietniu, chętni uczniowie zerówki wzięli udział w pozaszkolnych konkursach:

Konkurs ,,Fantazyjny beret, organizowany przez Jednostkę Wojskową 16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie, w którym jeden z uczniów – Wiktor Ś. – otrzymał wyróżnienie. Udział w konkursie wzięli także: Bruno B., Jaś F., Bartosz P.

Ogólnopolski Konkurs ,,Na początku była miłość – moja rodzina”, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Udział w nim wzięli: Franio
M., Zosia H. oraz Marcelka K. Czekamy na wyniki.

Wraz z końcem kwietnia w ,,warzywniakach” oraz na targach przybywa co raz więcej nowalijek. Aby ich posmakować oraz doskonalić praktyczne umiejętności, zerówkowicze, w ramach drugiego śniadania, samodzielnie przygotowali wiosenne kanapki z ulubionych produktów. Dla niektórych, była to także okazja by spróbować poszczególnych smakołyków po raz pierwszy. Były też kanapki, które przybrały niecodzienną postać…

Zdjęcia z wyjść, wydarzeń oraz prac konkursowych, można obejrzeć w galerii poniżej.

Post Author: admin