Ferie w szkole 2024

W tegorocznej akcji “Zima w szkole 2024” uczestniczyły dzieci z klas 0-4.  Nasi podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Różnorodność i intensywność zajęć powodowała, że nie było czasu na nudę. 

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wspólnego ustalenia regulaminu. Kolejnym punktem programu było edukacyjne spotkanie z Fundacją Peruna, która nauczyła nas, jak obchodzić się ze zwierzętami domowymi. Nie zabrakło kreatywnych wyzwań- uczniowie wykonali pachnące mydła oraz piękne pejzaże na drewnie. Dzień zakończył się wspólnym kinem z poczęstunkiem- domowym popcornem.

We wtorkowy poranek wybraliśmy się na wystawę klocków lego, wycieczka wzbudziła wiele pozytywnych emocji! Po powrocie do szkoły był czas na uczestnictwo w warsztatach tanecznych i modelarskich.

Środa przywitała nas piękną słoneczną pogodą . Wybraliśmy się do Muzeum Elektroniki. Uczniowie wysłuchali pasjonującego wykładu właścicieli muzeum, następnie mieli możliwość wypróbowania przedstawionych eksponatów. Na koniec wizyty odbył się emocjonujący turniej w którym zostali wyłonieni zwycięzcy zdobywając atrakcyjne nagrody. Po powrocie do szkoły uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach recyklingowych prowadzonych przez pracownię MishMash. Było to ekscytujące spotkanie niosące za sobą ważną idee ekologii, dbania o środowisko.

W czwartek dzień rozpoczęliśmy bardzo intensywnie w Bawialni Anikino. Uczniowie pod okiem animatora mieli wiele atrakcji. Dzień przypieczętowaliśmy spotkaniem ze sztuką rękodzieła. Wytworem wyobraźni naszych podopiecznych były bałwanki na drewnianej podstawie.

W ostatnim dniu “ Zimy w szkole “zostało zorganizowane wyjście do kina na piękny film pt Katak Podwodna Przygoda.  Naszą ostatnią aktywnością było wykonanie świec sojowych w szklanych lampionach.

Było intensywnie i bardzo wesoło! – P.Kamila i P.Kasia 

Post Author: admin