Zima w szkole 2022

W dniach 17-21.01.2022 r. w naszej szkole miała miejsce akcja Zima w szkole. Dzieci aktywnie spędzały czas uczestnicząc w ciekawych warsztatach oraz zajęciach.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od wspólnego ustalenia  regulaminu i zasad. Następnie uczestnicy wzięli udział w  zajęciach z hortiterapii, w ramach której wykonały przepiękne puzderka na Dzień Babci.  Dzieci miały okazję zobaczyć egzotyczne rośliny m.in. kwiaty lotosu. Dzień zakończył się zajęciami z muzykoterapii. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę z muzyki, grali na instrumentach muzycznych – tamburynach, bębenkach, grzechotkach i dzwonkach. Wspólne karaoke okazało się prawdziwym show! J

Bardzo aktywnie spędziliśmy drugi dzień wypoczynku. W trakcie zajęć zumby dzieci radośnie tańczyły w rytm współczesnych utworów. Równie pasjonujące okazały się zajęcia detektywistyczne. Dzieci, jak przystało na prawdziwych detektywów, otrzymały specjalistyczny sprzęt – lupy oraz latarkę ultrafioletową. Dzięki narzędziom odkryły tajemnicę, kto ukradł prezenty Świętego Mikołaja. Misja zakończyła się sukcesem i sprawca został złapany.  Pod koniec dnia uczestnicy przenieśli się w świat fantazji, gdzie brali udział w  zajęciach z chustą animacyjną.

W środę dzień rozpoczął się od zajęć na świeżym powietrzu. Dzieci brały udział w konkurencjach na śniegu. Kolejnym punktem programu były warsztaty z Terapii Ręki. Uczestnicy własnymi rękami wykonywali magiczne, pachnące, brokatowe masy.

Fascynującym momentem było spotkanie z Magikiem podczas zorganizowanego Balu Karnawałowego. Dzieci miały okazję przebrać się za ulubioną postać z bajki. Na balu pojawili się m.in.: Mary Poppins, Elsa, Księżniczka, Czarownica, Spiderman, Pirat, Czarodziejka. Niektóre przebrania nas zaskoczyły! Po tak aktywnym czasie pełnym niespodzianek i tańców przyszła pora na wyciszenie przy ciekawym słuchowisku.

Ostatni dzień poświęcony był zajęciom robotyki oraz matmacraft. Uczestnicy zbudowali własny samochód. Nie obyło się bez wyścigów! W piątek mieliśmy również okazję wykonać ciekawe prace plastyczne na olbrzymiej powierzchni. Wykorzystując farby plakatowe i własną wyobraźnię powstały prawdziwe arcydzieła. Wiele radości sprawiły zajęcia ruchowe zorganizowane na sali gimnastycznej z zastosowaniem sprzętu do integracji sensorycznej. Na koniec naszego aktywnego wypoczynku każdy uczestnik wykonał album wspomnień na pamiątkę tych wspaniałych chwil. 

Post Author: admin