Projekt „Lato w szkole 2022”

W dniach 27.06-15.07. 2022 nasza szkoła zorganizowała dzieciom półkolonie. Projekt „Lato w szkole 2022” został podzielony na 3 tygodnie. 

               W pierwszym tygodniu 27.06-1.07.2022 dzieci brały udział w zorganizowanych zajęciach takich jak: 
– warsztaty plastyczno-techniczne: „Malowanie koszulek”,
– warsztaty ogrodnicze: „Sadzenie kwiatów, 
– warsztaty ceramiczne: „Mój talerz”
– warsztaty kulinarne: „Mój obwarzanek”
Szkołę odwiedziła także straż miejska, która przypomniała o bezpiecznym zachowaniu dzieci w czasie wakacji. 
W pierwszym tygodniu udało się nam zrealizować zaplanowane wycieczki ze względu na sprzyjającą pogodę. Dzieci spędzały czas aktywnie na świeżym powietrzu, bawiąc się wspólnie na placu zabaw w Parku Krakowskim, podziwiając egzotyczne zwierzęta w ZOO, spacerując nad Zalewem Nowohuckim, w Parku Lotników Polskich, ulicami Rynku Głównego i Plantami Krakowa. Upał, który nam doskwierał, rekompensowały dzieciom lody, zimne napoje, czy też wizyta w klimatyzowanej restauracji McDonald’s 
 
               W drugim tygodniu 4.07.-8.07.2022 dzieci uczestniczyły w takich zorganizowanych zajęciach jak: 
– warsztaty Eko-Chatka: „Puśćmy sobie bączka”, 
– warsztaty plastyczne: „Łapacz snów”, 
– warsztaty w manufakturze czekolady, 
– warsztaty przyrodnicze: „Gady”. 
W drugim tygodniu mieliśmy deszczową pogodę i dlatego też zajęcia na świeżym powietrzu zamieniliśmy na zajęcia sportowe w sali gimnastycznej. Pomimo gorszej pogody pojechaliśmy do Parku Jordana, a także do klasztoru w Tyńcu, gdzie dzieci zapoznały się z historią i kulturą Benedyktynów. Warsztaty: ” W klasztornych murach” połączone były ze zwiedzaniem opactwa. Dzieci poprzez atrakcyjną formę podchodów dowiadywały się jak wyglądało życie mnichów od średniowiecza aż po dzień dzisiejszy. 
 
                 W trzecim tygodniu 11.07-15.07.2022 dzieci miały możliwość wziąć udział w takich zajęciach jak: 
– warsztaty techniczno-plastyczne: „Pojemnik na chusteczki”, 
– warsztaty techniczne: „Żywy obraz”, 
– warsztaty w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. 
W ostatnim tygodniu „Lata w szkole” dzieci pojechały z nami do Multikina na film pt.: „Detektyw Bruno”, odwiedziły Ogród Botaniczny, spacerowały po Lasku Wolskim, aż do Kopca Piłsudskiego, zwiedzały Zamek Królewski „Wawel”, Smoczą Jamę, Ogrody Królewskie i płynęły statkiem po Wiśle. 
 
               Wszyscy nauczyciele starali się aktywnie wypełnić dzieciom czas. Opiekunom zależało szczególnie, aby zainteresować dzieci, wzbudzić ich ciekawość, zachęcić do zwiedzania Krakowa i jego okolic, a także sprawić, aby dzieci mogły wspólnie przeżywać wakacyjne przygody i zachować miłe wspomnienia z „Lata w szkole 2022”. 
 
Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za wsparcie, wytrwałość i wyrozumiałość.

Galeria 1

Galeria 2

Post Author: admin