Wycieczka 6a

17.10.2023 r. uczniowie klasy 6a byli na całodniowej wycieczce.
Najpierw, w Regionalnym Centrum Naukowo Technologicznym w Podzamczu, poznali budowę i funkcję komórek roślinnych i zwierzęcych. Dowiedzieli się także, na czym polega działalność tutejszego BIOBANKU.
Następnie mieli okazję przekonać się, jak powinna wyglądać bezpieczna praca w prawdziwym laboratorium. Zobaczyli, jak działa specjalistyczny sprzęt laboratoryjny, przeprowadzali doświadczenia związane z izolacją DNA. Na koniec brali jeszcze udział w pokazach z ciekłym azotem.
Z kolei w Centrum Leonardo da Vinci uczniowie poznawali tajniki ludzkiego organizmu korzystając z interaktywnych stanowisk. Za pomocą wszystkich zmysłów obserwowali, jak prawa fizyki działają na człowieka. Obejrzeli także wystawę poświęconą patronowi, obejmującą modele maszyn i reprodukcje obrazów słynnego malarza.
Ostatni punkt wycieczki to zwiedzenie jednej z najpiękniejszych jaskini krasowych w naszym kraju – Jaskini Raj. Skupiska stalaktytów występują tutaj w unikatowym (na skalę światową) zagęszczeniu. Jaskinia jest rezerwatem przyrody nieożywionej i stanowiskiem archeologicznym.
Uczniowie w bardzo dobrych nastrojach, pełni wrażeń, nowej wiedzy i umiejętności wrócili do domów.

Post Author: admin