Dzień Ziemi w Naszej Szkole

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy przez kilka dni, a to za sprawą prężnie działającego Szkolnego Koła Przyrodniczego i Szkolnego Koła Wolontariatu. W piątek 19.04 Szkolne Koło Przyrodnicze pod okiem Pani K. Lachawiec przygotowało uroczysty apel wprowadzający nas w tematykę ochrony naszej planety, przedstawiający działalność koła przyrodniczego.  Tego dnia wszyscy uczniowie do szkoły przyszli ubrani na zielono. Kolejnym punktem wspólnego świętowania były gry terenowe przeprowadzone przez Szkolne Koło Wolontariatu pod okiem Pani K.Warneńskiej i Pani A.Janowskiej. Uczniowie klas młodszych musieli poradzić sobie z zagadkami i różnymi zadaniami z zakresu ekologii, niektóre z nich okazały się trudne, ale uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody i potrzeby dbania o całe nasze środowisko. Wśród różnych zadań nie zabrakło wesołych zabaw ruchowych. Dzieci dzielnie walczyły o zdobycie punktów. Oprócz tego, uczniowie wzięli udział w zajęciach Ekologiczno – Recyklingowych- Eko roboty. A to wszystko wykonane z butelek, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów!  To był wspaniały czas i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Post Author: admin