Wycieczka do klockolandii w Myślenicach

W dniu 4.04.2022 r. klasy 2 A i B wraz z wychowawcami: Panią Małgorzatą Lipert i Panią Agnieszką Front oraz opiekunami Panią Eweliną Gajos i Panią Olgą, która prowadzi w naszej szkole dodatkowe zajęcia z nauczania języka polskiego jako obcego, wyjechaliśmy na wycieczkę do klockolandii w Myślenicach, gdzie dzieci miały możliwość spędzić kreatywnie czas budując przeróżne konstrukcje z klocków Lego. 
 
Nasze dzieci brały czynny udział we wspólnych, grupowych zabawach z wykwalifikowanymi animatorami, którzy przygotowali szereg zabaw integracyjnych i zapewnili dzieciom znakomitą atrakcję. Animatorzy rozbudzili w dzieciach zaangażowanie do wspólnej zabawy i rozwijali kompetencje społeczne u dzieci. Nauka przez zabawę, nie tylko bowiem dostarcza wiedzy w zakresie planowania, ale także znacząco rozwija kreatywność oraz umiejętności współpracy, sprawnej komunikacji i rozwiązywania problemów. 
Na początku dzieci bawiły się w kole na dywanie z animatorami, po czym udały się na przerwę śniadaniową do cafe baru, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci popcornu. Po poczęstunku dzieci wróciły do sali zabaw i każdy z nich mógł sobie wybrać zestaw Lego i przy stolikach stworzyć wspólny projekt we współpracy z kolegą lub koleżanką. Animatorzy nadzorowali postęp ich pracy i służyli pomocą w razie potrzeby. Po zrealizowanym i wspólnie skonstruowanym zestawie, dzieci miały możliwość swobodnych zabaw na terenie całej sali. Mogły wybrać sobie kolejny zestaw i indywidualnie nad nim pracować lub stworzyć obraz z klocków na ścianie, napisać swoje imię lub budować domki z dużych klocków. Miały szereg możliwości, aby zaspokoić swoją ciekawość i rozwijać kreatywność. Zestawy z klockami Lego dzieci budowały zgodnie z podaną instrukcją, ale także wprowadzały własne modyfikacje. Dzieci skutecznie  współpracowały ze sobą, rozwiązywały problemy, dzieliły się doświadczeniami, angażowały się chętnie w nowe projekty, pobudzały wyobraźnię i cieszyły się ze wspólnie spędzonego czasu. 
 
W załącznikach zamieszczone są zdjęcia, które można dać na stronę, aby rodzicie wiedzieli jak ich dzieci spędzały przyjemnie i aktywnie czas.

Post Author: admin